Sklep wędkarski Pleciona.pl

Wirujące ogonki

Wirujące ogonki to przynęty spinningowe zaprojektowane w Stanach Zjednoczonych gdzie są niezwykle popularne do łowienia bassów. Europejscy oraz polscy wędkarze również przekonali się o niesamowitej łowności wirujących ogonków na naszych wodach.
Początkowo sprowadzane zza oceanu wirujące ogonki często stanowiły tajną broń w wędkarskich pudełkach, ale rodzimi producenci szybko zauważyli ich rosnącą popularność i zaczęli wprowadzać je do swojej oferty.
Głównymi zaletami wirujących ogonków jest ich lotność, skupiona masa pozwalająca łowić nimi również metodą jigowania oraz bardzo silne, porównywalne do tych generowanych przez obrotówki, wibrację obracającej się nawet przy bardzo wolnym prowadzeniu paletki. Plusem wirujących ogonków w stosunku do wspomnianych obrotówek jest całkowity brak, jakże denerwującego, efektu skręcania linki.
W Plecionie posiadamy wirujące ogonki od firm Spinmad oraz Iron Claw, idealne na m.in. takie gatunki ryb jak szczupaki, okonie, klenie, jazie, bolenie oraz pstrągi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium