Opcje przeglądania
Filtry (0)

Wędka na okonia

Okonie to najbardziej powszechne drapieżniki w naszych wodach. Występują one praktycznie wszędzie, od niewielkich rzeczek, przez zaporówki, małe parkowe stawy czy wielkie mazurskie jeziora, a na morskich portach kończąc. Dlatego wędki na okonia to również niesamowicie szerokie pojęcie. Na przykład wędki na okonia, które doskonale sprawdzą się nam podczas łowienia pasiaków w małych starorzeczach, nie będą już prawdopodobnie najlepszymi kijami do łowienia garbusów z łodzi w głębokim zbiorniku zaporowym. Wędkarz stojący przed wyborem swojej pierwszej lub nawet kolejnej wędki na okonia musi zadać sam sobie kilka pytań. Czy będzie łowił okonie głównie z brzegu, czy może środka pływającego? Jak głęboka jest woda w której będzie łowił, a nawet na jakiego rodzaju przynęty zamierza głównie łowić okonie? Wędki na okonia możemy dzielić według kilku kryteriów. Długość. Długie wędki przeważnie przeznaczone są do łowienia okoni z brzegu, krótkie będą natomiast dużo bardziej wygodne przy łowieniu z łodzi lub pontonu. Szybkość. Szybkie, szczytowe kije są odpowiednie do łowienia techniką opadu, a te o bardziej parabolicznej akcji zdecydowanie bardziej przypadną do gustu wędkarzom łowiącym okonie na twarde przynęty, takie jak np. obrotówki i woblery. Wielu wędkarzy, szczególnie biorących udział w licznych zawodach spinningowych, najchętniej sięga po wędki na okonia wyprodukowane na blankach z wklejaną szczytówką, które doskonale sprawdzają im się przy łowieniu techniką bocznego troka, ale znajdzie się pewnie równie szerokie grono wędkarzy spinningistów, którzy unikają popularnych "wklejanek" jak ognia. Bardzo ważne przy wyborze okażą się też takie cechy jak waga wędki, moc itd. Jak widać wybór wędki na okonia nie jest wcale najprostszym zadaniem, ale aby je znacznie ułatwić stworzyliśmy tę kategorię, w której zgromadziliśmy najciekawsze wędki na okonia dostępne w naszym sklepie. Jeżeli nadal masz wątpliwości to zadzwoń do nas, a chętnie pomożemy Ci ustalić które wędki na okonia będą optymalne pod twoje wędkowanie.

Abu Garcia EON 662UL 1,98m 1-7G Spin 2cz Abu Garcia EON 662UL 1,98m 1-7G Spin 2cz
Producent: Abu Garcia
Cena: 561,00 zł 739,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Abu Garcia Veritas Sensi-S 2,13m 1-7G 2cz Spi Abu Garcia Veritas Sensi-S 2,13m 1-7G 2cz Spi
Producent: Abu Garcia
Cena: 349,00 zł 485,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Delphin Black Code C.I.T 213cm 2-9g 2cz Spin Delphin Black Code C.I.T 213cm 2-9g 2cz Spin
Producent: Delphin
Cena: 185,00 zł 267,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
DRAGON ProGUIDE X-series 2.13m 1-10g x-fast spinn DRAGON ProGUIDE X-series 2.13m 1-10g x-fast spinn
Producent: Dragon
Cena: 399,00 zł 482,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Okoń to niezwykle pożądany gatunek ryb wśród wędkarzy. Sezon na niego trwa praktycznie cały rok, ale najlepsze wyniki połowów można osiągnąć głównie w maju, czerwcu, lipcu oraz we wrześniu. Na pewno przyda tu się odpowiednia przynęta – doskonale sprawdzą się woblery, obrotówki i gumy. Największe znaczenie ma tu jednak wędka na okonie. W ofercie pleciona.pl znajdziesz idealne kije do łowienia z brzegu, łódki albo kajaka o różnych długościach, wadze oraz rodzajach akcji szczytówki. Najlepszym wyborem będzie wędka na okonia, cechująca się dużą czułością oraz szybką akcją wędziska. Dzięki temu połów na pewno będzie udany. 

Wędka na okonia

Okonie występują w wielu typach zbiorników. Drapieżniki można spotkać w rzekach, dużych jeziorach, małych stawach, górskich strumieniach oraz gliniankach. Ich masa może dochodzić do 2,5 – 3 kilogramów. Najskuteczniejszą metodą połowu tej ryby jest boczny trok, do której niezbędna jest wędka spinningowa na okonia. Do połowu z brzegu doskonale sprawdzi się kij o długości 2,7 – 3 metrów o akcji parabolicznej. Przy łowieniu z łodzi lepiej sprawdzi się wędka na okonia o długości 2,5 – 2,7 metrów o akcji parabolicznej i szczytowej. W ofercie naszego sklepu znajdziesz propozycje od renomowanych producentów takich jak DAM, Dragon, Westin, Ryobi, Okuma, Fox czy Konger. Wędki okoniowe warto wyposażyć w małe albo średnie kołowrotki z precyzyjnym hamulcem.

Wędki okoniowe

Okonie żerują przy dnie. Najczęściej można je spotkać na płyciznach, w starych korytach rzek, karczowiskach i przegłębieniach. Drapieżniki są wzrokowcami, dlatego zestaw warto uzupełnić o błyski obrotowe, woblery czy rippery (najlepsze propozycje znajdziesz w naszym sklepie). Wędki na okonia  powinny być szybkie, aby nadać przynęcie odpowiednią pracę. Możesz postawić na ultra lekki, lekki, średni albo ciężki kij – wszystko zależy na jaki rodzaju i wagi zestawu. Doskonale sprawdzą się także uniwersalne propozycje, których można używać także do łowienia innych gatunków ryb. Najlepsze wędki okoniowe oraz niezbędne akcesoria znajdziesz w ofercie pleciona.pl. Zamów już dziś potrzebne wyposażenie i ciesz się udanymi połowami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium